VÄLKOMMEN TILL GRUVSTADEN AB

Vi förvaltar fastigheter i Falun, Borlänge & Avesta med lägenheter i både flerfamiljshus och villaboende.

 

GRUVSTADEN AB

 

Adress:  Engelbrektsgatan 16, 791 62 Falun

Telefon:  023 - 207 77

E-post:   home@gruvstaden.se

 

Felanmälan

Felanmälan görs på vårt ordinarie nummer 023-207 77 (tryck 2) vardagar kl. 7.00-9.00

Akuta problem felanmälas till vår jourtelefon med nummer 023-207 77 (tryck 4).
Observera att akuta fel endast är sådant som inte kan vänta till nästkommande vardag.

 

OBS! Vi tar ej emot felanmälan via mail! 

Personal

 

UTHYRNING
Maria Carlsson    

maria@gruvstaden.se


TEKNISK FÖRVALTNING

Mattias Hansson

mattias@gruvstaden.se

 

Jonas Björkman

jonas@gruvstaden.se

 

Kurt Eklund    

kurt@gruvstaden.se 


EKONOMI/AVISERING
Lisa Andersson    

lisa@gruvstaden.se


FÖRVALTNINGSCHEF
Lena Carlsson    

lena@gruvstaden.se


LEDNING
Kjell Carlsson     

kjell@gruvstaden.se
 

Gruvstaden AB 

Engelbrektsgatan 16
791 62 Falun

Telefon: 023-207 77
E-post: home@gruvstaden.se

Våra öppettider

P.g.a. den pågående pandemin har Gruvstaden stängt kontoret för besök. Istället har vi utökat våra telefontider till kl 16:00.
© 2020 Gruvstaden AB Information om cookies